KONTAKTZapraszam na moją stronę
poświęconą fotografii lotniczej

ZDJĘCIA LOTNICZE

 

Akcja: Nie kradnij zdjęć!
Zdjęcia lotnicze wykonywane z paralotni. Świat widziany z innej perspektywy. Fotografie lotnicze obszarów województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Usługi lotnicze. Zdjęcia na zamówienie.
Blog > Komentarze do wpisu

Staszów, Szydłow i Krzyżtopór

W zasięgu jednego przelotu paralotnią znajdują się cztery interesujące zabytkowe zjawiska ziemi kieleckiej . Są to opisane wcześniej  Kurozwęki , Zamek  Krzyżtopór w Ujeździe/Iwaniskach, Szydłów i Staszów . 

Szydłów

Miejscowość położona w granicach muru wybudowanego w XIVw. przez króla Kazimierza Wielkiego. Szkoda że troszkę zaniedbane.
Szydłów z lotu ptaka

Wpadł mi w oko ten widok. Jakaś fabryczka na skarpie i gospodarstwo pod skarpą. Mieszkanie w takim domku musi być nieco przytłaczające... 

Szydłów fabryczka na skarpie

Krzyżtopór
Wybudowany w XVIIw zamek ma bardzo tajemnicza historię. Szczegóły konstrukcji nawiązują do kalendarza. Zamek  okien miał tyle, ile dni w roku. Liczba pokoi odpowiadała ilości tygodni w roku . Sal balowych było 12 co dopowiadało liczbie miesięcy, a cztery narożne baszty odpowiadały liczbie kwartałów.
Podobno czekają tam na odkrycie wielkie skarby.... z powietrza niestety ich nie widać.

Piękny obiekt . Corocznie  odbywa się tam turniej rycerski i wiele innych imprez. Warto zobaczyć.  

Zdjęcie lotnicze zamku Krzyżtopór

Staszów

Malowniczy rynek starego miasta.
Staszów z lotu ptaka

Rynek Staszowski . W tle nowe budownictwo nowego miasta.
Rynek staszowski zdjęcie lotnicze.

 

Zalew Chańcza

Powrót znad Szydłowa wypadł w czasie zachodu słońca . Znajduje się on w odległości zaledwie kilku kilometrów od Szydłowa . Jako, że poświęciłem mu oddzielny wpis zamieszczam jedynie malownicze zdjęcie zalewu w poświacie zachodzącego słońca .
Zalew Chańcza koło staszowa zdjęcie lotnicze

niedziela, 18 marca 2012, parafotomaniak

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: