KONTAKTZapraszam na moją stronę
poświęconą fotografii lotniczej

ZDJĘCIA LOTNICZE

 

Akcja: Nie kradnij zdjęć!
Zdjęcia lotnicze wykonywane z paralotni. Świat widziany z innej perspektywy. Fotografie lotnicze obszarów województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Usługi lotnicze. Zdjęcia na zamówienie.
Blog > Komentarze do wpisu

Tarnobrzeg

Tarnobrzeg.

Dawniej,  miasto wojewódzkie i "sypialnia" zasobów ludzkich największej kopalni siarki w Polsce.  SIARKOPOL został zlikwidowany, obszary kopalni Jeziórko  zostały zrekultywowane  a kopalnia odkrywkowa Machów  "przerobiona" na Jezioro Tarnobrzeskie.    

Tarnobrzeg - Plac Bartosza

 

 Na zdjęciu poniżej widać starą część miasta skupioną wokół głównego rynku- Placu Bartosza Głowackiego. Prawa część kadru zajmują budynki postawione w latach świetności miasta.

Panorama Tarnobrzegu

 

 

Osiedla pracownicze . Na pierwszym planie biały budynek  komendy (Wojewódzkiej Milicji) , po prawej stadion klubu sportowego Siarka-Tarnobrzeg.

Stadion Siarka Tarnobrzeg

 

Budynek Sądu Okręgowego góruje nad wszystkim co postawiono w tym mieście. W tle pośród drzew pałacyk Tarnowskich w Dzikowie. 

tarnobrzeski Sąd Rejonowy

 

Plac Bartosza

 

Zalana przez wodę kopalnia Machów . Biały pas za nią to Tarnobrzeg. W dole most w Nagnajowie . Na obrazie w pełnej rozdzielczości widać charakterystyczny punkt - tarnobrzeską wieżę ciśnień. 

Jezioro Tarnobrzeskie z widokiem na Tarnobrzeg

 Wieża  ciśnień w Tarnobrzegu . Widok z góry. 

wieża ciśnień

niedziela, 20 maja 2012, parafotomaniak

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu: